OYUNLAR

ŞEKERPARE

portfolio slider
Güzel hanımlar, yakışıklı beyler,
İki perde tekmili birden…  Saz, caz, bando, mızıka, dans, mans pandomima… Bir de işin cabası ön oyun… Bugün her şeyden bol kepçe…
Şekerpare’ ye Hepiniz Hoş Geldiniz...
“Atölye Tayfası” bu sezon üstatlardan manevi haz alarak, sahnelerini Türk Sineması’nın unutulmaz eserlerinden biri olan “Şekerpare” ile açıyor.
Kendine özgü tarzıyla yıllardan beri çizgisini bozmadan, Türk Tiyatrosu’nun önemli eserlerini sahneye taşımaya devam eden Atölye Tayfası;  bu sezon gamzeli, işveli, cilveli bir komedi “Şekerpare” ile karşınızda.
Hikâye, İstanbul’ un günah yeri olan Galata’ da geçer.  Amma velakin günahı sevabı nedir orası, bilinmez.
O devrin halkı ki, o kadar gariban ve bir o kadar da saf…  Galata’nın tek sorunu, “Komiser Ziver” ve yalakası “İt Hurşit”… Galata’ ya her dediğini yaptırmaya çalışan Ziver ve bir türlü arkası kesilmeyen haraçlar halkın canını çok sıkar. Ama halk bu,  susacak.  Rüşvette verse, kırbaçta yese susacak. Eh ne de olsa büyük balık küçük balığı yutar demiş atalarımız.
Hal böyleyken, Galata’ da işler tıkırında yürümezken;  bir gün bir oğlan gelir karakola. Saf mıdır? Hıyar mıdır? Zeki midir? Kurnaz mıdır? Nedir?
Uzun lafı kısası yine yaptı yapacağını Atölye Tayfası. Buyurunuz efendim şenlik başlıyor.
 
 
Uyarlayan
Kerem Yılmaz

Yöneten
Halil Ibrahim Kaplan

Yönetmen Yardımcısı
Coşkun Gültekin

Işık
Seda Özyurt

Işık Kumanda
Samet Efe

Kostüm
Beyza Birgen
Dans Düzeni
Gözde Gülbay

Reji Asistanı
Alim Dedei

Sahne Amiri
Murat Dedei

Oyuncu
Beyza Birgen, Coşkun Gültekin, Halil Ibrahim Kaplan, Sibel Tomaç, Burak Aydın, Ömer Faruk Yıldırım, Barış Can Çelik, Ali Nadir Birim, Furkan Yurt, Hikmet Gökhan Öztek, Ladin Avşar

Sanat Yönetmeni
Kerem Yılmaz