OYUNLAR

KARANLIKTA KOMEDİ

portfolio slider
Oyuncu Tayfası bu yıl 1960’lar Londrası’ nın çalkantılı günlerinde geçen son derece sofistike bir fars türü ile karşınızda!
 
Elektrikler kesildiği an evde ilk aklınıza gelen şey ne olurdu?
 
Mum?
 
Kibrit?
 
Çakmak?
 
El feneri?
 
Bir anda gülmeye başlar mıydınız?
 
Ya da her yerin zifiri karanlık olması ne kadar komik olabilir?
 
Bohem bir heykeltıraş olan Brindsley hayatını değiştirecek bir fırsat yakalar. Ülkenin en zengin koleksiyoncusu George Bumberger, eserlerini görmek için akşam evine gelecektir. Nişanlısı Carol ise bu durumu kendi açısından fırsata çevirerek, babası Albay Melkett' i aynı akşam Brindsley’in evine davet eder. Ancak Carol, Brindsley’in eski eşyalarla dolu evinde bu iki önemli konuğu ağırlamak istemez ve Brindsley’in eşyalarıyla komşusu Harold’un eşyalarını gizlice değiştirirler. Ana sigortanın bir anda atmasıyla kesilen elektrikler, ardı arkası kesilmeyen davetsiz misafirler ve gizlice alınmış eşyaların vakitsiz gelen Harold’dan saklanarak zifiri karanlıkta geri götürülme telaşı…Üst üste gelen bu içinden çıkılmaz durumlarla Brindsley başa çıkabilecek mi?
 
Başından sonuna kadar yaşanan sakarlıklar, yanlış anlaşılmalar ve korkuların doruğa çıktığı karanlığın komedisi Karanlıkta Komedi oyununda, aydınlıkta saklanan kişilikler karanlıkta açığa çıkıyor.
 
Karanlık mıdır asıl insanı korkutan?
 
Yoksa sırların açığa çıkması mıdır ürkütücü olan?
 
Aydınlığı bilmiyor olsaydık yine de korkar mıydık karanlıktan?..
 
Işıkları kapatın ve kahkahaya hazır olun…