Duyurular

Çalıştay

Sürdürülebilir Kültür Sanat Alanı ve Covid-19 Sonrası Toparlanma Süreci

portfolio slider

Sürdürülebilir Kültür Sanat Alanı ve Covid-19 Sonrası Toparlanma Süreci

24 Kasım – 7 Aralık 2021

Bahçelievler Kültür Merkezi – Bahçelievler /İstanbul

 

Proje; Kültür Sanat sezonunun Covid-19 sonrası tekrar sahneye taşınabilmesi ve buna sürdürülebilir bir nitelik kazandırılabilmesi konusunda gerek belediye kültür sanat yöneticilerinin gerek kültür sanat alanında çalışmalarda bulunun tiyatro, prodüksiyon, yapım şirketi yöneticilerinin, gerekse kültürel alanda faaliyet gösteren derneklerin katılımı ile gerçekleştirilecek 13 günlük çalıştayı, öncesi ve sonrası yapılacak workshopları ve etkinlikleri kapsamaktadır.

 

Çalıştayda pandemi döneminde Kültür Sanat sektörünün yaşadıkları zorluklar, pandemi sonrası normalleşme sürecinde kültür sanatın sürdürülebilmesi konuları katılımcılar ile enine boyuna görüşülecek, çalıştay sonucunda ise ortak paydada buluşulup normalleşme sürecinde etkin bir hız kazandırılması amaçlanacaktır.

 

Çalıştay süresince yapılacak bilgi alışverişi sonrası alınan tavsiye niteliğinde kararlar ile Covid-19 sonrası Kültür Sanat'ın normalleşmesine hız kazandırılmasında katkı sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca sektörde gelişim açısından gerekli olacak konularda yapılacak workshoplar ile bilgi paylaşımı sağlanacaktır.

 

Yapılacak çalıştay sonrası kültür sanatın normalleşmesine hız kazandırılmasının yanı sıra; kültür sanat alanında birçok farklı yapı ve kişinin buluşmasıyla kültürel gelişime çeşitlilik kazandırılması amaçlanmaktadır. Pandemi sürecinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'mızın girişimleri sonrası ortak paydada buluşabilen sektör yöneticilerinin çözüm odaklı birlikteliklerinin sağlanması ve sürdürülebilir bir nitelik kazanması için çalıştay bir fırsat olacaktır.

Kültür hayatımızı yeniden ve yepyeni bir anlayışla güçlendirmek, klasik zevkimizi modern bir anlayışla yeniden değerlendirebilmemize katkı sağlamak amacıyla Kültür Sanat Politikalarımıza etki edebilecek sonuçların çıkabilmesi amacıyla gerçekleşecek olan oturumlar ileriki yıllarda başvuru niteliğinde olacaktır.